| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2018 |
| Odometer | 121 249 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Green |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 831BYR |
| VIN | TMBLJ9NS3K8012107 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1968 cm³ |
|---|---|
| Power | 110 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 187 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 6.1 l/100km |
| • Extra urban | 5.1 l/100km |
| • Average | 5.5 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1842 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4697 mm |
| Width | 1882 mm |
| Height | 1660 mm |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vehicle is exchangable
Avariilisuse info: Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee ei ole antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega. Sõiduki hinnas ei sisaldu registreerimistasu.
| Seller | Elke Mustakivi |
|---|---|
| Address | Tähesaju tee 33/Mustakivi tee 21, Tallinn |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | elke.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."