| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Truck |
| Body type | Truck |
| Year | - |
| Odometer | 659 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Blue |
| Color specification | - |
| Cabin measurements | - |
| Front suspension | Air |
| Back suspension | Air |
| Front brakes | - |
| Back brakes | - |
| Reg no | - |
| VIN | YS2P8X20002015828 Check |
| Capacity | - |
|---|---|
| Power | 309 kW |
| CO2 | - |
| Fuel | - |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 37000 kg |
|---|---|
| Weight | 26840 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | 5700 mm |
| Measurement standard | - |
| Seats | - |
|---|---|
| Doors | - |
| Length | 11950 mm |
| Width | 2550 mm |
| Height | 4000 mm |
| Sleeping places | - |
| Capacity | - |
|---|---|
| Floor | - |
| Length | - |
| Width | - |
| Height | - |
| Length | - |
|---|---|
| Width | - |
| Height | - |
| Tiltable | No |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | Läänemaa Veoautokeskus |
|---|---|
| Address | Nurme tänav 3, 90801, Taebla |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | lvk.ee/ee/home |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."