| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2021 |
| Odometer | 52 215 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 167KGR |
| VIN | SB1ZA3BEX0E020486 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1197 cm³ |
|---|---|
| Power | 85 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 155 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 6.1 l/100km |
| • Extra urban | 4.8 l/100km |
| • Average | 5.3 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1479 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4650 mm |
| Width | 1790 mm |
| Height | 1460 mm |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vehicle is exchangable
Saabuv sõiduk! Toyota Approved 24-kuuline garantii, 24-kuuline maanteeabi, 44 punkti tehniline kontroll Registreerimistasu sisaldub sõiduki hinnas.
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."