The vehicle has successfully passed the technical inspection
| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2021 |
| Odometer | 65 114 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 577KTX |
| VIN | LYVUZBFUDNB929697 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1969 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Power | 251 kW |
| Top speed | 180 km/h |
| CO2 | 58 g/km |
| Fuel | Hybrid (pet./el.) |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | 2.0 l/100km |
| Gross weight | 2660 kg |
|---|---|
| Weight | 2169 kg |
| Load capacity | 491 kg |
| Trailer with brakes | 2100 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2865 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4708 mm |
| Width | 1902 mm |
| Height | 1641 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Aasta Auto Approved autodega on võimalik tutvuda meie müügihallis aadressil Sepa 24B, Tartu. Lisainfo saamiseks pöörduge meie konsultandi poole.
| Seller | Aasta Auto Approved |
|---|---|
| Address | Sepa 24B, Tartu 50113 |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | approved.aastaauto.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."