| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Cabriolet |
| Year | 1983 |
| Odometer | 317 147 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gold |
| Color specification | - |
| Reg no | 60NKN |
| VIN | WDBBA45A7DB027204 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 3793 cm³ |
|---|---|
| 3.8 l | |
| Power | 150 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 0 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 1875 kg |
|---|---|
| Weight | 1657 kg |
| Load capacity | 218 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2470 mm |
| Seats | 2 |
|---|---|
| Doors | 2 |
| Length | 4550 mm |
| Width | 1790 mm |
| Height | 1300 mm |
From country United States
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Teostatud tööd: Esimeste õõtshoobade vahetus Uued esipidurid Taga parem rattalaager Termostaat, veepump Stabilisaatori otsad, keskmine ja vasak roolivarras, rooliotsad Õlivahetus Uued salongivaibad Lävepaku kummid Soft top tagumine tihend Tagaluugi kroomliist Soft top Tagatuli Ukselingid Ülevärv ja plekitööd Pidurituli Kütusepaak keevitatud Tegemist on komisjonimüügis oleva sõidukiga. Palume vaatamine eelnevalt kokku leppida.
| Seller | Aasta Auto Approved |
|---|---|
| Address | Sepa 24B, Tartu 50113 |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | approved.aastaauto.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."