| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Hatchback |
| Year | 2018 |
| Odometer | 162 384 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Reg no | 335DFD |
| VIN | WAUZZZF57JA109584 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1984 cm³ |
|---|---|
| 2 l | |
| Power | 125 kW |
| Top speed | 210 km/h |
| CO2 | 133 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 7.4 l/100km |
| • Extra urban | 5.0 l/100km |
| • Average | 5.9 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1709 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4733 mm |
| Width | 1843 mm |
| Height | 1367 mm |
Vehicle is located in Estonia
GARANTII 3 KUUD/ 3000 KM
| Seller | ABC Motors |
|---|---|
| Address | Paldiski mnt 105, 10617 Tallinn |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | abcmotors.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."