| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2020 |
| Odometer | 45 208 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Reg no | 382KYJ |
| VIN | WAUZZZGE4LB034211 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 0 cm³ |
|---|---|
| Power | 158 kW |
| Top speed | 190 km/h |
| CO2 | - |
| Fuel | Electric |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 3040 kg |
|---|---|
| Weight | 2486 kg |
| Load capacity | 554 kg |
| Trailer with brakes | 1800 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2928 mm |
| Seats | - |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4901 mm |
| Width | 1935 mm |
| Height | 1583 mm |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
; Eestis arvel, ülevaatus kuni 07.2026; Toodud riigist: Rootsi; Sõiduki asukoht: Pärnu, Eesti; Sõiduk AUDI e-tron 50 (382KYJ) on osalenud kindlustusjuhtumis.
| Seller | Reval Auto Pärnu |
|---|---|
| Address | Talllinna mnt 87e, Pärnu, 80034 |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | revalauto.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."