| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2021 |
| Odometer | 75 500 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Red |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 816VKD |
| VIN | YV1XZK9VCM2562361 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1969 cm³ |
|---|---|
| Power | 145 kW |
| Top speed | 180 km/h |
| CO2 | 147 g/km |
| Fuel | Hybrid (pet./el.) |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 8.3 l/100km |
| • Extra urban | 5.4 l/100km |
| • Average | 6.5 l/100km |
| Gross weight | 2280 kg |
|---|---|
| Weight | 1839 kg |
| Load capacity | 441 kg |
| Trailer with brakes | 2100 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2702 mm |
| Seats | - |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4425 mm |
| Width | 1873 mm |
| Height | 1632 mm |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
; Eestis arvel, ülevaatus kuni 06.2027; Ostetud riigist: Eesti; Sõiduki asukoht: Tallinn, Eesti; Vahetuse võimalus; Võtame sissemaksuks Teie olemasoleva sõiduki! Hind ei sisalda mootorsõiduki registreerimistasu.
| Seller | Audi Tallinn |
|---|---|
| Address | Paldiski mnt 100a, Tallinn, 13522 |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | revalauto.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."