| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2022 |
| Odometer | 79 300 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Dark blue |
| Color specification | - |
| Reg no | 476NDN |
| VIN | YV1ZZL1VCN1086729 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1969 cm³ |
|---|---|
| Power | 184 kW |
| Top speed | 180 km/h |
| CO2 | 169 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 8.9 l/100km |
| • Extra urban | 5.6 l/100km |
| • Average | 6.8 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1929 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4784 mm |
| Width | 1893 mm |
| Height | 1486 mm |
Vehicle is located in Estonia
EESTIST OSTETUD UUENA, 1omanik EESTIST OSTETUD UUENA, 1omanik LÄBISÕIDUPIIRANGUTA GARANTII 2 AASTAT*(tingimused www.euest.ee/garantii) Lisatasu eest on võimalik soetada Euest PRO 2-aastane tehasegarantiiga võrdväärne garantii +1490€ euest.ee/garantii VOLVO SPETSIALIST juba 15a - WWW.EUEST.EE
E - R 10.00 - 18.00 L- kokkuleppel HOOLDUS +372 50 20 964
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."