| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | - |
| Year | 2023 |
| Odometer | 80 410 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Reg no | LWA14Z |
| VIN | WBA71CY00PFP46616 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1998 cm³ |
|---|---|
| Power | - |
| Top speed | 225 km/h |
| CO2 | - |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 2405 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | - |
|---|---|
| Doors | - |
| Length | 4713 mm |
| Width | 1827 mm |
| Height | 1442 mm |
Vehicle is located in Estonia
Utrustning: M-paket & sportdesign -M Sportpaket -Sport Boost-funktion -BMW M lättmetallfälgar dubbelspoke 848M -Sportautomat med växelpaddlar -M läderratt -M aerodynamikpaket -M takrails Shadow Line -High Gloss Shadow Line -M Shadow Line utökat utförande -Antracit innertak -Sportstolar Komfort & interiör -Eluppvärmd ratt -Solskyddsglas -Inner-/ytterbackspeglar automatiskt avbländbara -Automatisk avbländbar innerbackspegel -Svankstöd för förarstol -Justerbart ryggstödsbredd för förarstol -Förvaringspaket -Stolsvärme fram -Aluminium Rhombicle interiörlister -Ambient interiörbelysning -Klimatautomatik -Fällbara nackstöd bak Exteriör & belysning -Dragkrok Teknik & elektriska funktioner -Däcktrycksövervakning -Laddkabel (Mode 2) -Akustiskt fotgängarskydd -Svensk km/h-mätare -Kallklimatsversion -70 Ah AGM-batteri Assistans & säkerhet -Larm -Active Guard Plus -Parkeringsassistanssystem -Farthållare med bromsfunktion -Passagerarairbag avstängningsbar -Aktivt fotgängarskydd -Stöldskyddsanordning -Låsbara hjulbultar -Varningstriangel & första hjälpen Infotainment & uppkoppling -Widescreen Display -BMW Live Operating Area Plus -Connected Package Professional -ConnectedDrive Services -Comfort Telephony med utökad smartphone-integration -Teleservices -Lagstadgat nödsamtal -DAB-radio -Infotainmentstyrning Årlig skatt 360:- Finansiering från :- /Mån. Beräknad på 36 Mån, Kontantinsats 20% och Restvärde 50%. Kontakta våra säljare för mer information – vi hjälper dig hela vägen!
| Seller | United Motors Peetri |
|---|---|
| Address | Reti tee 4, Peetri küla, Rae vald, Harjumaa 75312 |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | unitedmotors.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."