| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Truck |
| Body type | Truck |
| Year | 2013 |
| Odometer | 1 075 776 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Yellow |
| Color specification | - |
| Cabin measurements | - |
| Front suspension | - |
| Back suspension | - |
| Front brakes | - |
| Back brakes | - |
| Reg no | 097MJG |
| VIN | XLRAE75PC0E964453 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 9186 cm³ |
|---|---|
| 9.2 l | |
| Power | 265 kW |
| CO2 | - |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 18000 kg |
|---|---|
| Weight | 8555 kg |
| Load capacity | 9445 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 5400 mm |
| Measurement standard | - |
| Seats | 2 |
|---|---|
| Doors | - |
| Length | 9400 mm |
| Width | 2550 mm |
| Height | 3750 mm |
| Sleeping places | - |
| Capacity | - |
|---|---|
| Floor | - |
| Length | - |
| Width | - |
| Height | - |
| Length | - |
|---|---|
| Width | - |
| Height | - |
| Tiltable | No |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Veokile teostatud uus ülevaatus ja korraline hooldus.
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."