| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Truck |
| Body type | Commercial vehicle |
| Year | 2008 |
| Odometer | 369 356 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | - |
| Color specification | - |
| Cabin measurements | - |
| Front suspension | Coil spring |
| Back suspension | Coil spring |
| Front brakes | Disc |
| Back brakes | Disc |
| Reg no | - |
| VIN | WV1ZZZ7HZ8H125021 Check |
| Capacity | - |
|---|---|
| Power | 96 kW |
| CO2 | - |
| Fuel | - |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 3000 kg |
|---|---|
| Weight | 2188 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Measurement standard | - |
| Seats | - |
|---|---|
| Doors | - |
| Length | 5290 mm |
| Width | 1900 mm |
| Height | - |
| Sleeping places | - |
| Capacity | - |
|---|---|
| Floor | - |
| Length | - |
| Width | - |
| Height | - |
| Length | - |
|---|---|
| Width | - |
| Height | - |
| Tiltable | No |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Brand: VOLKSWAGEN Model: Transporter Structure: van ( workshop ) Year: 03.2008 VIN: WV1ZZZ7HZ8H125021 Mileage: 369356 km Wheel formula: 4X4 Engine: 2461 cc3 96 Kw / 131 Hp / Euro 4 Gearbox: manual Dimensions: L/W: 5290 mm / 1900 mm Masses: full/empty: 3000 kg / 2188 kg
| Seller | KB Auto |
|---|---|
| Address | Kooli 10, Rummu alevik, 76102, Lääne-Harju vald |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | kbauto.ee/et |
E-R 8.00-17:00
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."