The vehicle has a valid warranty (14.07.2026)
| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2021 |
| Odometer | 129 800 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Reg no | 091TYG |
| VIN | W1N1673611A487147 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2999 cm³ |
|---|---|
| Power | 320 kW |
| Top speed | 250 km/h |
| CO2 | 244 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 13.1 l/100km |
| • Extra urban | 8.7 l/100km |
| • Average | 10.3 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 2475 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4961 mm |
| Width | 2014 mm |
| Height | 1724 mm |
Vehicle is located in Estonia
Keyless,Õhk,360,Juhiabid,Garantii - Sõidukile on teostatud müügieelne ettevalmistus - Lisainfo saamiseks pöörduge meie konsultandi poole. - Registreerimistasu lisandub hinnale. - Sõidukit saab näha Pirni 1, Tallinn.
| Seller | Premium Select Luxury |
|---|---|
| Address | Pirni tn 1, Tallinn, Estonia |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | auto100premium.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."