The vehicle has a valid warranty (10.09.2029)
| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2024 |
| Odometer | 11 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Reg no | 738HNM |
| VIN | TMBLN7PS1ST007801 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1968 cm³ |
|---|---|
| Power | 142 kW |
| Top speed | 220 km/h |
| CO2 | 162 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1924 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4758 mm |
| Width | 1864 mm |
| Height | 1668 mm |
Vehicle is located in Estonia
360,Acc,Vent,Pano - Tehasegarantii on kehtiv kuni 10.09.2029 / 100 000km - Sõidukile on teostatud müügieelne ettevalmistus - Lisainfo saamiseks pöörduge meie konsultandi poole. - Registreerimistasu lisandub hinnale. - Sõidukit saab näha Pirni 1, Tallinn.
| Seller | Premium Select Luxury |
|---|---|
| Address | Pirni tn 1, Tallinn, Estonia |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | auto100premium.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."