| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Pickup |
| Year | 2016 |
| Odometer | 139 721 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Reg no | 540BSC |
| VIN | AHTFZ29G709142632 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2982 cm³ |
|---|---|
| 3 l | |
| Power | 126 kW |
| Top speed | 175 km/h |
| CO2 | 227 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 10.9 l/100km |
| • Extra urban | 7.3 l/100km |
| • Average | 8.6 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 2102 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 5260 mm |
| Width | 1835 mm |
| Height | 1860 mm |
Vehicle is located in Estonia
TOYOTA APPROVED GARANTII 2 AASTAT Auto hinnale lisandub registreerimistasu! NB: Auto asukoht on Amserv Peetri, aadress: Reti tee 14, Peetri, 75312 Harju maakond! Lahtiolekuajad: E-R kella 9:00 – 18:00 L ja P suletud
| Seller | Amserv Peetri |
|---|---|
| Address | Reti tee 14, Reti tee, Peetri, Estonia |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | amservauto.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."