| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 2019 |
| Odometer | 114 683 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Reg no | 745DCG |
| VIN | NMTBZ3BE50R001018 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1798 cm³ |
|---|---|
| 1.8 l | |
| Power | 72 kW |
| Top speed | 180 km/h |
| CO2 | 112 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 3.6 l/100km |
| • Extra urban | 3.9 l/100km |
| • Average | 4.9 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1467 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4630 mm |
| Width | 1780 mm |
| Height | 1435 mm |
Vehicle is located in Estonia
REG TASU HINNAS! Teostatud äsja korraline hooldus Amservis! Registreerimistasu hinnas! Toyota Approved garantii 2 aastat läbisõidupiiranguta!
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."