| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2020 |
| Odometer | 105 014 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Reg no | 029TLW |
| VIN | TMBJH9NE2L0168975 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1498 cm³ |
|---|---|
| 1.5 l | |
| Power | 96 kW |
| Top speed | 202 km/h |
| CO2 | 116 g/km |
| Fuel | Petrol + CNG |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 6.8 l/100km |
| • Extra urban | 5.1 l/100km |
| • Average | 5.7 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1439 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4667 mm |
| Width | 1814 mm |
| Height | 1465 mm |
Vehicle is located in Estonia
GARANTII 3 KUUD/ 3000 KM
| Seller | ABC Motors |
|---|---|
| Address | Paldiski mnt 105, 10617 Tallinn |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | abcmotors.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."