| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2021 |
| Odometer | 85 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Reg no | 885JPN |
| VIN | JTMR43FV70D022179 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1987 cm³ |
|---|---|
| 2 l | |
| Power | 129 kW |
| Top speed | 190 km/h |
| CO2 | 164 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 6.8 l/100km |
| • Extra urban | 5.4 l/100km |
| • Average | 5.9 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1685 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4600 mm |
| Width | 1855 mm |
| Height | 1685 mm |
Vehicle is located in Estonia
Toyota Approved garantii 24-kuud * Mootorsõiduki registreerimistasu 1071,20 € lisandub hinnale! * Hoitud ja hooldatud sõiduk
| Seller | Amserv Viljandi |
|---|---|
| Address | Pargi 3b, Pargi, Viljandi, Estonia |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | amservauto.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."