| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2022 |
| Odometer | 146 079 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Reg no | 093HLM |
| VIN | YARVEEHS7GZ227406 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1997 cm³ |
|---|---|
| 2 l | |
| Power | 106 kW |
| Top speed | 185 km/h |
| CO2 | 191 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | 7.3 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 2058 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 9 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 5309 mm |
| Width | 1920 mm |
| Height | 1899 mm |
Vehicle is located in Estonia
LISANDUB REG TASU! Ostetud ja hooldatud Amservis! Teostatud müügieelne tehniline ja visuaalne kontroll! Teostatud korraline hooldus 28.04.2026/146079km. Toyota Approved garantii 2 aastat! Lisandub registreerimistasu.
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."