| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2021 |
| Odometer | 91 200 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 309XMV |
| VIN | VSSZZZKNZMW018848 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1984 cm³ |
|---|---|
| 2 l | |
| Power | 140 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 183 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 8.5 l/100km |
| • Extra urban | 6.1 l/100km |
| • Average | 7.0 l/100km |
| Gross weight | 2360 kg |
|---|---|
| Weight | 1840 kg |
| Load capacity | 520 kg |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4735 mm |
| Width | 1839 mm |
| Height | 1665 mm |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vehicle is exchangable
Rikkaliku lisavarustusega FR - Kehtiv tehasegarantii kuni 05.07.2026 või 150 000 km - Webasto puldiga - Elektriline Veokonks - Pimenurga andur - Esinduse ajalugu. Kõik hooldused margiesinduses tehtud. Sõidukile on tehtud tehniline kontroll Sõiduki Registreerimistasu 1 620,00 € !!!! Tehniliselt kontrollitud! Avariilisuse info: Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee ei ole antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega.
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."