| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Hatchback |
| Year | 2022 |
| Odometer | 41 349 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Beige |
| Color specification | - |
| Reg no | 856MXS |
| VIN | VNKKAAC300A039982 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1490 cm³ |
|---|---|
| 1.5 l | |
| Power | 92 kW |
| Top speed | 180 km/h |
| CO2 | 125 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | 5.3 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1154 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 3940 mm |
| Width | 1745 mm |
| Height | 1500 mm |
Vehicle is located in Estonia
LISANDUB REG TASU Ostetud ja hooldatud Amserv Pärnus! Teostatud ostueelne põhjalik tehniline ja visuaalne kontroll! Teostatud äsja 20.05.2026/41349km korraline hooldus. Toyota Approved garantii. Kaasa naastrehvid. Lisandub registreerimistasu.
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."