| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2020 |
| Odometer | 107 667 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Dark blue |
| Color specification | - |
| Reg no | 683TJS |
| VIN | JTMW23FV90D046721 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2487 cm³ |
|---|---|
| 2.5 l | |
| Power | 131 kW |
| Top speed | 180 km/h |
| CO2 | 129 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 5.0 l/100km |
| • Extra urban | 4.8 l/100km |
| • Average | 5.7 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1695 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4600 mm |
| Width | 1855 mm |
| Height | 1685 mm |
Vehicle is located in Estonia
REG TASU TASUTUD! Ostetud ja hooldatud Amserv Pärnus! Teostatud ostueelne põhjalik tehniline ja visuaalne kontroll! Viimane korraline hooldus teostatud 15.12.2025/100126km. Toyota Approved Garantii! Kaasa lamellrehvid. Registreerimistasu on eelnevalt juba tasutud!
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."