| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | - |
| Year | 2025 |
| Odometer | 48 250 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Reg no | UXJ08X |
| VIN | WBA21GV05SCU06295 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1998 cm³ |
|---|---|
| Power | 220 kW |
| Top speed | 222 km/h |
| CO2 | - |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 2740 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | - |
|---|---|
| Doors | - |
| Length | 5060 mm |
| Width | 1900 mm |
| Height | 1515 mm |
E-R 9:00-18:00 L 10:00-14:00
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."