| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2023 |
| Odometer | 76 141 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 003SCT |
| VIN | SALKABBW6PA050367 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2997 cm³ |
|---|---|
| 3.0 l | |
| Power | 258 kW |
| Top speed | 234 km/h |
| CO2 | 207 g/km |
| Fuel | Hybrid (die./el.) |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 3350 kg |
|---|---|
| Weight | 2700 kg |
| Load capacity | 650 kg |
| Trailer with brakes | 3500 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 3197 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 5252 mm |
| Width | 2003 mm |
| Height | 1870 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Aasta Auto Approved autodega on võimalik tutvuda meie müügihallis aadressil Sepa 24B, Tartu. Lisainfo saamiseks pöörduge meie konsultandi poole. Pikendatud garantii kehtib kuni 04/2027 või 150,000km.
| Seller | Aasta Auto Approved |
|---|---|
| Address | Sepa 24B, Tartu 50113 |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | approved.aastaauto.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."