| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2021 |
| Odometer | 136 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Reg no | 464NPY |
| VIN | WAUZZZ4M2MD018915 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2967 cm³ |
|---|---|
| Power | 210 kW |
| Top speed | 241 km/h |
| CO2 | 198 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 9.1 l/100km |
| • Extra urban | 6.7 l/100km |
| • Average | 7.6 l/100km |
| Gross weight | 2850 kg |
|---|---|
| Weight | 2195 kg |
| Load capacity | 655 kg |
| Trailer with brakes | 3500 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2999 mm |
| Seats | - |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 5064 mm |
| Width | 1970 mm |
| Height | 1666 mm |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
; Eestis arvel, ülevaatus kuni 11.2026; Toodud riigist: Saksamaa; Sõiduki asukoht: Pärnu, Eesti; Sõiduk 464NPY (WAUZZZ4M2MD018915) on liiklusregistris registreeritud ja ei ole LKF-i andmetel osalenud liikluskindlustuse juhtumis. Mootorsõiduki registreerimistasu 2 734.40 eurot ei sisaldu müügihinnas. KOMISJONIMÜÜK.
| Seller | Reval Auto Pärnu |
|---|---|
| Address | Talllinna mnt 87e, Pärnu, 80034 |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | revalauto.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."