| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2021 |
| Odometer | 114 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 138DSK |
| VIN | WAUZZZF33M1136784 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1498 cm³ |
|---|---|
| Power | 110 kW |
| Top speed | 206 km/h |
| CO2 | 133 g/km |
| Fuel | Hybrid (pet./el.) |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 7.1 l/100km |
| • Extra urban | 5.1 l/100km |
| • Average | 5.8 l/100km |
| Gross weight | 2075 kg |
|---|---|
| Weight | 1622 kg |
| Load capacity | 453 kg |
| Trailer with brakes | 1800 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2677 mm |
| Seats | - |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4484 mm |
| Width | 1849 mm |
| Height | 1565 mm |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vehicle booked until 25.06.2026
; Eestis arvel, ülevaatus kuni 07.2027; Ostetud riigist: Eesti; Sõiduki asukoht: Tallinn, Eesti; Vahetuse võimalus; Hind ei sisalda mootorsõiduki registreerimistasu. Võtame sissemaksuks Teie olemasoleva sõiduki!; broneeritud
| Seller | Audi Tallinn |
|---|---|
| Address | Paldiski mnt 100a, Tallinn, 13522 |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | revalauto.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."