| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2018 |
| Odometer | 117 849 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Silver |
| Color specification | Brilliant Silver |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | - |
| VIN | TMB1BCNP0J7605425 Check |
| Capacity | 1395 cm³ |
|---|---|
| 1.4 l | |
| Power | 110 kW |
| Top speed | 218 km/h |
| CO2 | 122 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 4.6 l/100km |
| • Extra urban | 6.4 l/100km |
| • Average | 5.2 l/100km |
| Gross weight | 2040 kg |
|---|---|
| Weight | 1545 kg |
| Load capacity | 495 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2836 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4856 mm |
| Width | 1864 mm |
| Height | 1467 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
SÕIDUK ON UUENA OSTETUD EESTIST. Sõiduk SKODA SUPERB (759BYH) on liiklusregistris registreeritud ja ei ole osalenud üheski liikluskindlustuse juhtumis. - N1
| Seller | SKO Motors | Škoda esindus Laagris |
|---|---|
| Address | Pärnu mnt. 543, Laagri, Harjumaa |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | skoda.ee |
E-R 09.00-18.00 L 10.00-15.00 P suletud
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."