| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Bus |
| Body type | Bus |
| Year | 2014 |
| Odometer | 774 237 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | - |
| Color specification | - |
| Reg no | - |
| VIN | YV3T1U220E1167512 Check |
| Capacity | - |
|---|---|
| Power | 177 kW |
| CO2 | - |
| Fuel | - |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 18000 kg |
|---|---|
| Weight | 13485 kg |
| Load capacity | - |
| Measurement standard | - |
| Seats | - |
|---|---|
| Doors | - |
| Length | 12134 mm |
| Width | 2550 mm |
| Height | 3265 mm |
| Sleeping places | - |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Brand: VOLVO Model: B5LH 7900 HYBRID Seats: 33 seats + 49 standing Year: 07.2014 Mileage: 774237 km VIN: ....1167512 Wheel formula: 4x2 Engine: 177 Kw / 241 Hp / Euro 6 Gearbox: automatic Suspension: air Dimensions: L/W/H: 12134 mm / 2550 mm / 3265 mm Masses: full/empty: 18000 kg / 13485 kg 7 PCS AVAILABLE / HYBRID / AC
| Seller | KB Auto |
|---|---|
| Address | Kooli 10, Rummu alevik, 76102, Lääne-Harju vald |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | kbauto.ee/et |
E-R 8.00-17:00
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."