| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | - |
| Year | 2024 |
| Odometer | 32 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Beige |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 999PTA |
| VIN | W1VVMBSZ6S4412820 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1950 cm³ |
|---|---|
| Power | 140 kW |
| Top speed | 197 km/h |
| CO2 | - |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 2800 kg |
|---|---|
| Weight | 2232 kg |
| Load capacity | 568 kg |
| Trailer with brakes | 2500 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 3200 mm |
| Seats | - |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 5140 mm |
| Width | 1928 mm |
| Height | 1909 mm |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
; Eestis arvel, ülevaatus kuni 06.2026; Ostetud riigist: Eesti; Garantii kehtib kuni 07.06.2027 või 150 000 km; Sõiduki asukoht: Tallinn, Eesti; Vahetuse võimalus; Võtame sissemaksuks Teie olemasoleva sõiduki! Hind sisaldab mootorsõiduki registreerimistasu.
| Seller | Audi Tallinn |
|---|---|
| Address | Paldiski mnt 100a, Tallinn, 13522 |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | revalauto.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."