| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Hatchback |
| Year | 2026 |
| Odometer | 5 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 666RAE |
| VIN | WAUZZZFU3SN100530 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1984 cm³ |
|---|---|
| Power | 185 kW |
| Top speed | 250 km/h |
| CO2 | - |
| Fuel | Plug-in hybrid (pet./el.) |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 2635 kg |
|---|---|
| Weight | 2223 kg |
| Load capacity | 412 kg |
| Trailer with brakes | 1700 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2899 mm |
| Seats | - |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4832 mm |
| Width | 1860 mm |
| Height | 1437 mm |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
; Eestis arvel, ülevaatus kuni 02.2030; Ostetud riigist: Eesti; Garantii; Sõiduki asukoht: Tallinn, Eesti; Vahetuse võimalus; NB! Tegemist on Audi Tallinna esindus sõidukiga, vaatamiseks palun eelnevalt aeg kokku leppida! Pikendatud tehasegarantii - 5 aastat (2 aastat + 3 aastat lisagarantiid), läbisõiduni 100 000 km Võtame sissemaksuks Teie olemasoleva sõiduki! Hind sisaldab mootorsõiduki registreerimistasu.
| Seller | Audi Tallinn |
|---|---|
| Address | Paldiski mnt 100a, Tallinn, 13522 |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | revalauto.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."