| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 2016 |
| Odometer | 155 300 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Beige |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 065MPN |
| VIN | WBA4A710XGGK17723 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1997 cm³ |
|---|---|
| Power | 180 kW |
| Top speed | 250 km/h |
| CO2 | 157 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 8.7 l/100km |
| • Extra urban | 5.5 l/100km |
| • Average | 6.7 l/100km |
| Gross weight | 2155 kg |
|---|---|
| Weight | 1705 kg |
| Load capacity | 450 kg |
| Trailer with brakes | 1700 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2810 mm |
| Seats | - |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4638 mm |
| Width | 1825 mm |
| Height | 1404 mm |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vehicle booked until 04.05.2026
; Eestis arvel, ülevaatus kuni 07.2027; Ostetud riigist: Eesti; Sõiduki asukoht: Tallinn, Eesti; Vahetuse võimalus; Eestist BMW esindusest uuena ostetud. BMW esinduse ajalugu (väljavõte digitaalsel kujul olemas). Hind sisaldab mootorsõiduki registreerimistasu. Autoga on kaasas eraldi velgedel talverehvid. Võtame sissemaksuks Teie olemasoleva sõiduki!; broneeritud
| Seller | Audi Tallinn |
|---|---|
| Address | Paldiski mnt 100a, Tallinn, 13522 |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | revalauto.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."