| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | - |
| Year | 2018 |
| Odometer | 97 815 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Dark gray |
| Color specification | - |
| Reg no | 656MRR |
| VIN | YARVBBHXHGZ107286 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1560 cm³ |
|---|---|
| 1.6 l | |
| Power | 85 kW |
| Top speed | 160 km/h |
| CO2 | 137 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 5.6 l/100km |
| • Extra urban | 5.0 l/100km |
| • Average | 5.2 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1740 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 3 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4959 mm |
| Width | 1920 mm |
| Height | 1910 mm |
Vehicle is located in Estonia
Toyota relax garantii 10A
| Seller | ABC Motors |
|---|---|
| Address | Paldiski mnt 105, 10617 Tallinn |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | abcmotors.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."