| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2016 |
| Odometer | 177 385 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Reg no | 990FNV |
| VIN | TMBJB7NE6G0130869 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1200 cm³ |
|---|---|
| 1.2 l | |
| Power | 81 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | - |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 1847 kg |
|---|---|
| Weight | 1323 kg |
| Load capacity | 524 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | - |
| Width | - |
| Height | - |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."