| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Hatchback |
| Year | 2021 |
| Odometer | 112 465 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Reg no | 060DSK |
| VIN | VF1RJL00367250451 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1332 cm³ |
|---|---|
| 1.3 l | |
| Power | 103 kW |
| Top speed | 200 km/h |
| CO2 | 133 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 6.5 l/100km |
| • Extra urban | 4.6 l/100km |
| • Average | 5.3 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1434 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4568 mm |
| Width | 1802 mm |
| Height | 1571 mm |
Vehicle is located in Estonia
ABC MOTORS GARANTII 3 KUUD/ 3000 KM
| Seller | ABC Motors |
|---|---|
| Address | Paldiski mnt 105, 10617 Tallinn |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | abcmotors.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."