| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2017 |
| Odometer | 185 420 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Reg no | 819MRH |
| VIN | WBAHS9109H5H67232 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2 l |
|---|---|
| Power | 140 kW |
| Top speed | 223 km/h |
| CO2 | - |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 7.6 l/100km |
| • Extra urban | 5.6 l/100km |
| • Average | 6.3 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1665 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4439 mm |
| Width | 1821 mm |
| Height | 1598 mm |
Vehicle is located in Estonia
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."