
| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Hatchback |
| Year | 2017 |
| Odometer | 196 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Reg no | 535KBX |
| VIN | WAUZZZF54HA040847 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2995 cm³ |
|---|---|
| Power | 260 kW |
| Top speed | 250 km/h |
| CO2 | 170 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 10.2 l/100km |
| • Extra urban | 6.2 l/100km |
| • Average | 7.7 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1735 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4733 mm |
| Width | 1843 mm |
| Height | 1367 mm |
Vehicle is located in Estonia
| Seller | Inchcape Tallinn |
|---|---|
| Address | Paldiski mnt 108, Tallinn 13522 |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | inchcape.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."