| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Commercial vehicle |
| Year | 2017 |
| Odometer | 121 039 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Red |
| Color specification | - |
| Reg no | 408MRD |
| VIN | VF77C5FK6GJ794031 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1598 cm³ |
|---|---|
| 1.6 l | |
| Power | 72 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 150 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 8.3 l/100km |
| • Extra urban | 5.3 l/100km |
| • Average | 6.5 l/100km |
| Gross weight | 2150 kg |
|---|---|
| Weight | 1475 kg |
| Load capacity | 675 kg |
| Axels | - |
| Wheelbase | 2728 mm |
| Seats | 2 |
|---|---|
| Doors | 3 |
| Length | 4380 mm |
| Width | 1810 mm |
| Height | 1862 mm |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Komisjonimüük!!! mootorituli põleb. Kere ei ole visuaalselt veatu — esineb kasutamisest tekkinud mõlke ja kriime Registreerimistasu 401.40 € lisanduks müügihinnale Avariilisuse info: Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee on antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumites. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega.
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."