| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Coupe |
| Year | 2026 |
| Odometer | 5 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 300RAE |
| VIN | WAUZZZF19TD019965 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2995 cm³ |
|---|---|
| Power | 250 kW |
| Top speed | 240 km/h |
| CO2 | - |
| Fuel | Plug-in hybrid (pet./el.) |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 3110 kg |
|---|---|
| Weight | 2635 kg |
| Load capacity | 475 kg |
| Trailer with brakes | 3500 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2998 mm |
| Seats | - |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4998 mm |
| Width | 1996 mm |
| Height | 1692 mm |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
; Eestis arvel, ülevaatus kuni 02.2030; Ostetud riigist: Eesti; Garantii kehtib kuni 26.02.2031 / 100 000 km; Sõiduki asukoht: Tallinn, Eesti; Vahetuse võimalus; Kuulutuses välja toodud täishind on sõiduki hind uuena (145 000€)! NB! Tegemist on Audi Tallinna esindus sõidukiga, vaatamiseks palun eelnevalt aeg kokku leppida! Pikendatud tehasegarantii - 5 aastat (2 aastat + 3 aastat lisagarantiid), läbisõiduni 100 000 km Võtame sissemaksuks Teie olemasoleva sõiduki! Hind sisaldab mootorsõiduki registreerimistasu.
| Seller | Audi Tallinn |
|---|---|
| Address | Paldiski mnt 100a, Tallinn, 13522 |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | revalauto.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."