
| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 2024 |
| Odometer | - |
| Service book | - |
| Drivetrain | - |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Fire Red metallikvärv |
| Color specification | - |
| Reg no | - |
| VIN | WBA78FF0XS8F32300 Check |
| Capacity | 1998 cm³ |
|---|---|
| Power | 135 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 154 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | 6.9 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1580 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | - |
| Length | 4713 mm |
| Width | 2068 mm |
| Height | 1445 mm |
Vehicle is located in Estonia
| Seller | Inchcape Tallinn |
|---|---|
| Address | Paldiski mnt 108, Tallinn 13522 |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | inchcape.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."