
| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | - |
| Year | 2015 |
| Odometer | 165 200 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Dark gray |
| Color specification | - |
| Reg no | 821TMC |
| VIN | WF0UXXWPGUEA24198 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1596 cm³ |
|---|---|
| 1.6 l | |
| Power | 110 kW |
| Top speed | 176 km/h |
| CO2 | - |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 10.9 l/100km |
| • Extra urban | 6.3 l/100km |
| • Average | 8.0 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1608 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4818 mm |
| Width | 1835 mm |
| Height | 1840 mm |
Vehicle is located in Estonia
N1 Esiklaasisoe Istmesoe Võrk Teostatud on sõiduki võimalike varasemate liikluskahjude kontroll LKF andmebaasis. Lisainfo saamiseks pöördu müüja poole või vaata täpsemalt LKF kodulehelt: https://www.lkf.ee/et/kahjukontroll Dokumendid on võimalik vormistada digitaalselt ja kontaktivabalt. Sissemaksuks sobib teie vana auto!
| Seller | Inchcape Tartu Fordi esindus |
|---|---|
| Address | Kalda tee 13, Tartu 50703 |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | inchcape.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."