
| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2025 |
| Odometer | - |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Premium välisvärv FANTASTIC RED |
| Color specification | - |
| Reg no | 162HWV |
| VIN | WF02XXERK2RL63933 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1000 cm³ |
|---|---|
| Power | 118 kW |
| Top speed | 210 km/h |
| CO2 | 136 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | 6.0 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1390 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | - |
|---|---|
| Doors | - |
| Length | 4226 mm |
| Width | 1930 mm |
| Height | 1533 mm |
Vehicle is located in Estonia
| Seller | Inchcape Motors |
|---|---|
| Address | Harju maakond, Rae vald, Peetri alevik, Läike tee 38, 75312 |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | inchcape.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."