| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2022 |
| Odometer | 37 027 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Reg no | 940LHR |
| VIN | JHMRV5830NS218146 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1498 cm³ |
|---|---|
| 1.5 l | |
| Power | 79 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 122 g/km |
| Fuel | Hybrid (pet./el.) |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | 5.4 l/100km |
| Gross weight | 1870 kg |
|---|---|
| Weight | 1465 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | 2610 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4340 mm |
| Width | 1790 mm |
| Height | 1582 mm |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vehicle is exchangable
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."