
| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | - |
| Year | 2025 |
| Odometer | 29 900 |
| Service book | - |
| Drivetrain | - |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 440GLD |
| VIN | WBA61HC080FU92398 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 3.0 l |
|---|---|
| Power | 275 kW |
| Top speed | 250 km/h |
| CO2 | - |
| Fuel | - |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 2380 kg |
|---|---|
| Weight | 1900 kg |
| Load capacity | 480 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2856 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4783 mm |
| Width | 1852 mm |
| Height | 1442 mm |
; Eestis arvel, ülevaatus kuni 05.2029; Toodud riigist: Saksamaa; Garantii; Sõiduki asukoht: Tallinn, Eesti; Vahetuse võimalus; Sõidukil on pikendatud tehasegarantii kuni 05.2030 / 200 000km. Värske hooldus teostatud BMW esinduses läbisõidul 25 000km. Auto uusväärtus oli 109 900 eur. Antud sõiduki puhul on registreerimistasu makstud, omanikuvahetus vaid 55 eur.; Komisjonimüük
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."