| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2021 |
| Odometer | 68 105 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Yellow |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 095PCF |
| VIN | TSMLYDD1S00905128 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1373 cm³ |
|---|---|
| 1.4 l | |
| Power | 95 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 121 g/km |
| Fuel | Hybrid (pet./el.) |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | 5.4 l/100km |
| Gross weight | 1770 kg |
|---|---|
| Weight | 1270 kg |
| Load capacity | 500 kg |
| Axels | - |
| Wheelbase | 2500 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4170 mm |
| Width | 1775 mm |
| Height | 1595 mm |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vehicle is exchangable
- Eesti ajalugu - Hooldatud korrapäraselt vaid margiesinduses - Viimane hooldus 07.2025 läbisõidul 59 275 kilomeetrit - LED (päevatuled, tagatuled, lähituled, kaugtuled) - Apple CarPlay, Android Auto - Istmesoojendused (2) - Pimenurga hoiatus - Püsikiiruse hoidja (eessõitjaga distantsi hoidev) - Parkimiskaamera Avariilisuse info: Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee on antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumites. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega.
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."