| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2026 |
| Odometer | 5 433 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Green |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 122TOP |
| VIN | KMHP48127SU140345 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1598 cm³ |
|---|---|
| 1.6 l | |
| Power | 118 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 38 g/km |
| Fuel | Plug-in hybrid (pet./el.) |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | 1.6 l/100km |
| Gross weight | 2740 kg |
|---|---|
| Weight | 2214 kg |
| Load capacity | 526 kg |
| Axels | - |
| Wheelbase | 2815 mm |
| Seats | 7 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4830 mm |
| Width | 1900 mm |
| Height | 1720 mm |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
- Eesti ajalugu - Avariilisuse info: Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee ei ole antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega.
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."