
| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2024 |
| Odometer | 28 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | - |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Green |
| Color specification | - |
| Reg no | 404GTT |
| VIN | WP1ZZZ9YXSDA50120 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 4.0 l |
|---|---|
| Power | 441 kW |
| Top speed | 305 km/h |
| CO2 | - |
| Fuel | - |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 2935 kg |
|---|---|
| Weight | 2590 kg |
| Load capacity | 345 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2895 mm |
| Seats | 4 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4930 mm |
| Width | 1995 mm |
| Height | 1652 mm |
; Eestis arvel, ülevaatus kuni 09.2028; Toodud riigist: Saksamaa; Garantii kehtib kuni 29.09.2026; Sõiduki asukoht: Tallinn, Eesti; Vahetuse võimalus; Sõiduki PORSCHE CAYENNE TURBO E-HYBRID (404GTT) taust on kontollitud https://www.lkf.ee/et/kahjukontroll . Täpsema info saamiseks palume kontakteeruda müügi eest vastutava isiku poole. Aku garantii kehtib kuni 29.09.2032 Auto on üle kiletatud. Originaal värv on valge!
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."