| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Truck |
| Body type | Truck |
| Year | 2010 |
| Odometer | 175 120 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | - |
| Color specification | - |
| Cabin measurements | - |
| Front suspension | Air |
| Back suspension | Air |
| Front brakes | - |
| Back brakes | - |
| Reg no | - |
| VIN | SEG2630HL5BA13966 Check |
| Capacity | 7200 cm³ |
|---|---|
| Power | 225 kW |
| CO2 | - |
| Fuel | - |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 27000 kg |
|---|---|
| Weight | 15880 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | 3500 mm |
| Measurement standard | - |
| Seats | - |
|---|---|
| Doors | - |
| Length | 9150 mm |
| Width | 2540 mm |
| Height | - |
| Sleeping places | - |
| Capacity | - |
|---|---|
| Floor | - |
| Length | - |
| Width | - |
| Height | - |
| Length | - |
|---|---|
| Width | - |
| Height | - |
| Tiltable | No |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Brand: DENNIS Model: EAGLE Structure: garbage press ( NTM quatro / 17,9m3 ) Year: 06.2010 Mileage: 175120 km VIN: SEG2630HL5BA13966 Wheel formula: 6x2 WB: 3500 mm Engine: Diesel 7200cm3 / 225 kW / Euro 5 Gearbox: Automatic Suspension: air / air Dimensions: L/W: 9150 mm / 2540 mm Masses: full/empty: 27 000 kg / 15 880 kg
| Seller | KB Auto |
|---|---|
| Address | Kooli 10, Rummu alevik, 76102, Lääne-Harju vald |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | kbauto.ee/et |
E-R 8.00-17:00
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."