| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Truck |
| Body type | Truck |
| Year | 2015 |
| Odometer | 229 895 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | - |
| Color specification | - |
| Cabin measurements | - |
| Front suspension | Leaf |
| Back suspension | Leaf |
| Front brakes | Disc |
| Back brakes | Disc |
| Reg no | - |
| VIN | XLRACM4100G056918 Check |
| Capacity | - |
|---|---|
| Power | 440 kW |
| CO2 | - |
| Fuel | - |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 34000 kg |
|---|---|
| Weight | - |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | 5000 mm |
| Measurement standard | - |
| Seats | - |
|---|---|
| Doors | - |
| Length | 9600 mm |
| Width | 2520 mm |
| Height | - |
| Sleeping places | - |
| Capacity | - |
|---|---|
| Floor | - |
| Length | - |
| Width | - |
| Height | - |
| Length | - |
|---|---|
| Width | - |
| Height | - |
| Tiltable | No |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Brand: DAF Model: CF 440 Structure: chassis ( chassis L=6324 mm ) Year: 03.2015 Mileage: 229895 km VIN: XLRACM4100G056918 Wheel formula: 8x2/4 WB: 5000 mm Engine: MX-11 320 Kw / 440 Hp / Euro 6 Gearbox: automatic ( 12AS-2130 TD ) Suspension: leaf / air Brakes: disc Dimensions: L/W: 9600 mm / 2520 mm Masses: full: 34000 kg
| Seller | KB Auto |
|---|---|
| Address | Kooli 10, Rummu alevik, 76102, Lääne-Harju vald |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | kbauto.ee/et |
E-R 8.00-17:00
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."