| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Truck |
| Body type | Truck |
| Year | 2020 |
| Odometer | 317 017 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | - |
| Color specification | - |
| Cabin measurements | - |
| Front suspension | Leaf |
| Back suspension | Air |
| Front brakes | Disc |
| Back brakes | Disc |
| Reg no | - |
| VIN | WDB96402010384902 Check |
| Capacity | - |
|---|---|
| Power | 530 kW |
| CO2 | - |
| Fuel | - |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 28000 kg |
|---|---|
| Weight | 13515 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | 5100 mm |
| Measurement standard | - |
| Seats | - |
|---|---|
| Doors | - |
| Length | 9145 mm |
| Width | 2545 mm |
| Height | - |
| Sleeping places | - |
| Capacity | - |
|---|---|
| Floor | - |
| Length | 4999 mm |
| Width | - |
| Height | - |
| Length | - |
|---|---|
| Width | - |
| Height | - |
| Tiltable | No |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Brand: MERCEDES-BENZ Model: Arocs 2553 Structure: crane + hook lift ( HMF2820 / boom 17 m / 1100 kg - hook lift Joab L20 ton / L=5000 mm ) Year: 03.2020 Mileage: 317017 km VIN: WDB96402010384902 Wheel formula: 6x2*4 WB: 5100 mm Engine: OM471LA 390 Kw / 530 Hp / Euro 6 Gearbox: automatic ( G330-12 ) Suspension: steel / air Brakes: disc Dimensions: L/W: 9145 mm / 2545 mm Masses: full/empty: 28000 kg / 13515 kg
| Seller | KB Auto |
|---|---|
| Address | Kooli 10, Rummu alevik, 76102, Lääne-Harju vald |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | kbauto.ee/et |
E-R 8.00-17:00
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."