| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Truck |
| Body type | Truck |
| Year | 2012 |
| Odometer | 214 562 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | - |
| Color specification | - |
| Cabin measurements | - |
| Front suspension | Leaf |
| Back suspension | Air |
| Front brakes | Disc |
| Back brakes | Disc |
| Reg no | - |
| VIN | YV2JG20C2CA727988 Check |
| Capacity | - |
|---|---|
| Power | 460 kW |
| CO2 | - |
| Fuel | - |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 28000 kg |
|---|---|
| Weight | 13415 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | 3500 mm |
| Measurement standard | - |
| Seats | - |
|---|---|
| Doors | - |
| Length | 8550 mm |
| Width | 2520 mm |
| Height | - |
| Sleeping places | - |
| Capacity | - |
|---|---|
| Floor | - |
| Length | - |
| Width | - |
| Height | - |
| Length | - |
|---|---|
| Width | - |
| Height | - |
| Tiltable | No |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Brand: VOLVO Model: FMX 460 Structure: mixer ( IMI 7 m3 + chute MSM 9m ) Year: 06.2012 Mileage: 214562 km VIN: YV2JG20C2CA727988 Wheel formula: 6x2*4 WB: 3500 mm Engine: D13C460 VEB+ 345 Kw / 460 Hp / Euro 5 Gearbox: I-Shift ( AT2612D ) Suspension: steel / air Brakes : disc Dimensions : L/W: 8550 mm / 2520 mm Masses: full/empty : 28000 kg / 13415 kg
| Seller | KB Auto |
|---|---|
| Address | Kooli 10, Rummu alevik, 76102, Lääne-Harju vald |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | kbauto.ee/et |
E-R 8.00-17:00
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."